8 jednoduchých krokov ako zvýšiť bezpečnosť mobilných zariadení

mobil data lock.jpg Každý deň pribúdajú informácie o útokoch na mobilné zariadenia, jednoduchými krokmi môžme výrazne zvýšiť ich bezpečnosť.

Autor: Štefan Lastovka
 

Asi 3/4 zamestnancov si inštaluje aplikácie pre súkromné účely do firemných mobilných zariadení. Na druhej strane ľudia vo väčšej miere využívajú súkromné mobily na pracovné účely ako sú emaily a zdieľanie dokumentov.

Čo to v praxi znamená? Firmy by mali prijať extra opatrenia aby sa ich citlivé dáta nedostali do nesprávnych rúk. V tomto bode zväčša menšie firmy končia lebo nemajú prostriedky na zabezpečenie firemnej infraštruktúry ale to je omyl.

Chráňte si svoje dáta

Existuje niekoľko pomerne jednoduchých krokov, ktoré môže vykonať na výrazné zvýšenie ochrany svojich informácií na mobilných zariadeniach svojich zamestnancov, ktoré nie sú finančne náročné. Tu je 8 najjednoduchších typov, každý krok Vás posunie trochu vpred:

  • Preverte si či sú všetky zariadenia chránené heslom.
  • Vyžadujte aby všetci zamestnanci používali funkciu vymazania dát z mobilného zariadenia po niekoľkonásobnom zadaní nesprávneho hesla.
  • Všetky zariadenia, ktoré sa používajú na firemné účely musia mať možnosť vymazať informácie zo zariadenia na diaľku v prípade straty alebo odcudzenia zariadenia.
  • Vyžadujte aby si Vaši zamestnanci inštalovali všetky bezpečnostné záplaty alebo update, ktoré sú k dispozícii. Tieto sú zväčša vydávané z dôvodu zvýšenia bezpečnosti.
  • Zamestnanci by mali sťahovať aplikácie len z dôveryhodných zdrojov.
  • Antivírusová ochrana musí byť inštalovaná v mobilných zariadeniach, najmä s operačným systémom Android.
  • Upozornite zamestnancov aby boli opatrní pri návšteve webových stránok a linkách, na ktoré klikajú. Príliš veľké preklikávanie môže znamenať presmerovanie na podozrivé stránky, ktoré znamenajú potenciálne bezpečnostné riziko straty citlivých údajov. To isté platí pre emaily a textové správy.
  • Zamestnanci by mali byť oboznámení s faktom, že wi-fi nie je bezpečné. Toto platí hlavne pre verejné wi-fi pripojenia. Na ochranu informácií je vhodné používať VPN.

Týmito jednoduchými finančne nenáročnými krokmi môžete výrazne zvýšiť bezpečnosť svojich firemných údajov.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png