Nová kamera od Sony pre špeciálne aplikácie

SNC-VB770 t.jpg Nová 4K IP kamera od Sony SNC-VB770 ponúka špičkový farebný obraz aj pre scény s minimálnym osvetlením, ktoré je menšie ako 0,004 lux.

Autor: Štefan Lastovka
 

Sieťová kamera SNC-VB770 dosahuje týchto parametrov svetelných podmienok pomocou vysoko citlivý 35 mm full-frame čipu Exmor, optimalizované E bajonetom k maximalizácii výkonu čipu a procesora pre spracovanie video signálu. To umožňuje kamere zachytiť ostré, čisté 4K pri 30 obrázkoch za sekundu vo farbe s oveľa menším množstvom šumu v extrémnych podmienkach slabého osvetlenia.
SNC-VB770.jpeg
Nová kamera poskytuje plynulý farebný obraz v rozlíšení 4K a 30 obrázkoch za sekundu v podmienkach kde iné kamery fungujú v čiernobielom režime, ako je osvetlenie nočnou oblohou alebo v miestnostiach s nedostatočným svetelným zdrojom, kedy je obtiažne aj pre ľudské oko vidieť objekt. Pomocou vysokorýchlostnej elektronickej uzávierky je obraz z kamery bez rozmazaní a tak dáva užívateľom možnosť sledovať písmená (znaky), čísla a ľudský výraz tváre jasne aj v zlých svetlených podmienkach.

Táto kamera je prvá z IP bezpečnostných kamier od Sony, ku ktorej je možné pripojiť E objektív. Široké spektrum vysoko kvalitných výmenných objektívov používaných pre spotrebiteľské digitálne fotoaparáty a profesionálne videokamery dáva používateľom flexibilitu pre výber zorného uhla, tak aby vyhovoval danej aplikácii. Toto tiež maximalizuje výhody rozlíšenia 4K na podrobnú analýzu špecifických oblastí v snímanej scéne spolu s prehľadnou informáciou o celej scéne.

Sieťová kamera SNC-VB770 4K poskytuje inteligentné analytické funkcie umožňujúce účinnejšiu, nákladovo efektívnu prevádzku v širokom spektre video sledovacích aplikácií. Intelligent Tracking plus Multi Tracking môže rozpoznať a dynamicky sledovať viac objektov v samostatných oknách, spolu s prehľadom celej širokej scény snímanej jednou kamerou. Inteligentné kódovanie zachytí vo vybraných oblastí záujmu maximálny detail za účelom zníženia dátového toku. Intelligent Scene Capture automaticky vyberie optimálne nastavenie obrazu v závislosti od podmienok snímaného prostredia, ako je počasie, čas a svetelné podmienky pre optimálnu kvalitu obrazu pre každú scénu, vo dne alebo v noci.

Kamera by mala byť dostupná od júna 2016 v cene okolo 6.000 EUR bez DPH. Ceny objektívov pre túto kameru sa tiež pohybujú v tisícoch Možno Vás cena trochu zarazí ale toto nie je štandardná bezpečnostná kamera je určená hlavne pre bezpečnostné aplikácie pre ochranu strategických objektov a pre špeciálne zložky.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png