Úžasná biometrická čítačka

morphowave -t.png

Bezdotyková biometrická čítačka pre frekventované vstupy. 

Autor: Štefan Lastovka
 

Tento mesiac som sa zúčastnil konferencie pre vybraných partnerov z oblasti bezpečnosti zameranej na "high security" riešenia v Portugalsku. V rámci konferencie boli prezentované zaujímavé riešenia, toto ma zaujalo ale neveril som pokiaľ som nevyskúšal.

Bezdotyková biometrická čítačka MorphoWave, ktorá od jej predstavenia zbiera ocenenia po celom svete je naozaj úžasná.

Čo je spoločným znakom pre bežné biometrické čítačky?
Obmedzenia pre snímanie či už z hľadiska kontaktu alebo špeciálneho uhla snímania neumožňujú aplikáciu pre frekventované vstupy lebo pri snímaní otlačkov prstu sa musíte zastaviť priložiť prst na čítačku v predpísanom uhle. To isté ale s väčším zdržovaním platí aj pre snímanie dúhovky, geometrie ruky, 3D tváre ...

Vysoká rýchlosť čítania
MorhoWave je bezdotyková čítačka cez, ktorú stačí počas chôdze prejsť rukou. Toto umožňuje naozaj vysokú frekvenciu vstupov, odpadajú problémy s hygienou a vysoká bezpečnosť je stále dodržaná. Jedným pohybom ruky sú odsnímané štyri prsty bez ohľadu na to či sú suché alebo mokré.

Vysoká bezpečnosť
O tom, že rýchlosť čítania nejde na úkor bezpečnosti svedčí aj FBI PIV IQS certifikát. Kedže ide o snímanie otlačkov prstov dôležitým faktom je aj to, že na zariadení neostáva pri identifikácii žiadny fragment otlačku prstov, s ktorým sa stretávame pri bežných čítačkách tohto typu.

Široká možnosť použitia
Čítačka má zabudovaný 5" farebný dotykový displej, ktorý je možné využívať prispôsobiť či už len jednoduchým firemným logom alebo textovou správou, korporátnym videom, dochádzkovým terminálom atď.

Krátke vyskúšanie
Najskôr mi to nedalo a skúsil som reakciu čítačky bez načítania mojich biometrických údajov. Keď nemáte načítané biometrické údaje v systéme tak Vás čítačka vyzve na opakované načítanie, až následne zamietne vstup, čo oceňujem. Po načítaní oboch rúk do systému som skúšal snímanie oboch rúk v rôznych rýchlostiach aj so zmenou uhlu ruky počas snímania a výsledok bol 100%. Samozrejme, že som rukou neprefičal maximálnou rýchlosťou ako dokážem ale snažil som sa vyskúšať rôzne rýchlosti počas bežnej chôdze okolo čítačky.

Ako to teda funguje?
Veľmi jednoducho. Pozrite si video


Pre technické informácie navštívte stránku výrobku

Použitá obrazová dokumentácia bola z webu výrobcu Morpho.com

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png