Prečo je SNC VB770 najlepšia bezpečnostná kamera?

SNC770.png Lebo vidí tam kde sme my už dávno skončili

Autor: Štefan Lastovka
 

 Veľa výrobcov sa tvári akú perfektnú citlivosť majú ich kamery. Ale dokážu naozaj toto?

V tomto krátkom článku sa pozrieme ako vidí ľudské oko a momentálne najcitlivejšia CCTV kamera  v rozlíšení 4K Sony SNC-VB770, ktorá sa začne predávať v 3Q 2016.

Výrobcovia veľmi často "oblbujú" so super citlivosťou ich kamier ale na kvalitu obrazu sa treba pozrieť dôkladnejšie len jednoduchý údaj o luxoch nestačí.

Na tomto obrázku je simulovaná scéna osvetlená na 0,05 lx a asi ako ju vníma ľudské oko. V zvýraznených poliach je vidno nejakú scénu, ale asi ťažko je možné zistiť čo sa deje v našom zornom poli.
co vidi ludske oko v tme.png

Na to aby sme správne pochopili ako sa táto kamera líši od ostatných si na tomto obrázku  pozrieme inú scénu snímanú s krátkej vzdialenosti pri 10 násobne vyššom osvetlení 0,5 lx s použitím kamier Sony SNC-VM770R (čip 20MP) a nemenovanej značkovej IP kamery X (čip 12MP), ktoré používajú pre 4K video čipy s vyšším rozlíšením.

SNC VM722R vs cam B 0,5 lx.png

Teraz si pozrieme tú istú scénu s približne dvojnásobným osvetlením scény 0,09 lx s tými istými kamerami, ktoré patria medzi svetovú špičku.
SNC VM722R vs B 0,09 lx.png

Ako môžme vidieť tak kamera B už absolútne stratila prehľad o scéne, kým kamera Sony SNC-VM772R ešte stále poskytuje farebný obraz, na ktorom sa dá ako tak vyhodnotiť scéna.

Pozrime sa "Who is the King" - prichádza absolútna špička kde je scéna snímaná z väčšej vzdialenosti a vo farbe. Ide o tú istú scénu a za tých istých svetelných podmienok aká je na prvom obrázku kde vidíme ako asi scénu vníma ľudské oko.

SNC-VB770 0,05 lx.png

Úžasné čo poviete? Ak si chcete pozrieť video s porovnaním 4K kamier od Sony napíšte nám.
 

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png