Rýchla inštalácia vďaka funkcii PTRZ

AXIS Q36 t.jpg Nové kamery Axis so špičkovou kvalitou obrazu a jedinečne rýchlou inštaláciou
Zdroj: Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
 
Sieťové kamery radu AXIS Q36 ponúkajú výnimočnú kvalitu obrazu vďaka polpalcovým snímacím čipom a vysoko výkonnému spracovaniu obrazu. Sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania/náklonu/rolovania/priblíženia obrazu (PTRZ - pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú výrazne skrátiť čas potrebný na inštaláciu a neskôr implementovať efektívne prenastavenie. Nové pevné kopuly sú ideálnou voľbou pre mestský dohľad a aplikácie v doprave, vládnych budovách a kritických infraštruktúrach.

Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje modely AXIS Q3615-VE a AXIS Q3617-VE, ktoré sú vybavené polpalcovými senzormi, technológiami Lightfinder a Wide Dynamic Range - Forensic Capture (WDR) (široký dynamický kontrast s parametrami pre súdne dokazovanie), ktoré vyvinula spoločnosť Axis a ktoré vo vzájomnej kombinácii ponúkajú výnimočnú obrazovú kvalitu aj pri náročných svetelných podmienkach. Vďaka funkciám PTRZ tiež vychádzajú v ústrety potrebe vykonávať inštalácie účinne a spoľahlivo.

AXIS q36 prod.jpg

„V novom rade AXIS Q36 zavádzame jedinečné funkcie otáčania/náklonu/rolovania/priblíženia obrazu (PTRZ - pan/tilt/roll/zoom), ktoré podstatne skracujú čas potrebný na inštaláciu. Keď sa zmenia podmienky okolitého prostredia a je nutné kameru presmerovať, možno to urobiť cez sieť, čo znamená, že fyzické preinštalovanie na mieste nie je potrebné," povedala Petra Bennermark, globálna produktová riaditeľka v spoločnosti Axis Communications. „Vďaka funkciám PTRZ, inteligentnému zapojeniu a správe káblov je celý proces inštalácie tak rýchly, jednoduchý a spoľahlivý, ako je to len možné."

Kamery sú vhodné i pre náročné prostredie, majú elektronickú stabilizáciu obrazu, odolnosť proti vandalizmu triedy IK10, ochranu proti klimatickým vplyvom a detekciu nárazu.

Model AXIS Q3615-VE ponúka rozlíšenie obrazu HDTV 1080p pri snímkovej frekvencii až 30 fps, keď je aktívny režim WDR, alebo až 60 fps ak je WDR vypnuté. Kamera AXIS Q3617-VE má rozlíšenie Quad HD čiže 4 megapixely pri snímkovej frekvencii až 30 fps pri zapnutom režime WDR alebo 6 megapixelov pri snímkovej frekvencii až 20 fps ak je režim WDR neaktívny. Obe kamery sú vybavené technológiou Zipstream spoločnosti Axis, ktorá znižuje nároky na šírku prenosového pásma a úložnej kapacity v priemere o 50 percent a viac bez toho, aby sa znížila kvalita dôležitých obrazových detailov. Ďalšie technológie spoločnosti Axis - Lightfinder a Wide Dynamic Range (WDR) Forensic Capture - umožňujú kamerám snímať farebný video obraz aj pri nedostatočnom svetle a zvládať tak aj náročné svetelné podmienky, napríklad keď slnkom zaliaty záber obsahuje súčasne veľmi jasné oblasti aj veľmi tmavé miesta v tieňoch.

Kamery radu AXIS Q36 majú podporu v najširšej základni v danom obore, ktorá ponúka softvér na správu a riadenie videa prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií Axis Application Development Partner (ADP) Program, ako aj riešení AXIS Camera Station. Aplikácie tretích strán na analýzu obrazu je možné pre kamery inštalovať pomocou platformy AXIS Camera Application Platform a podpora platformy ONVIF umožňuje jednoduchú integráciu kamier do širokej škály videodohľadových systémov.

Kamery AXIS Q3615-VE a AXIS Q3617-VE by podľa plánu mali byť dostupné prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 3. štvrťroku 2016.

Fotografie a ďalšie zdroje informácií sú k dispozícii na adrese:

http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=q36series

Ďalšie informácie o spoločnosti Axis Communications vám radi poskytnú:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications

Telefón: +420 734 319 237, E-mail:marek.pavlica@axis.com

Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.

Telefón: +421 911 478 280, E-mail: juraj.redeky@taktiq.com

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je na trhu najväčší svetový dodávateľ IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich aj na nových trhoch ako prelomové sieťové produkty, tak aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.100 vlastných zamestnancov vo viac ako 50 krajinách na celom svete a spolupracuje s globálnou sieťou viac ako 80.000 partnerov. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.


Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png