Revolučný prídržný magnet pre požiarne dvere BX-MDH

Prídržné magnety sú používané na ovládanie požiarnych dverí. Počas normálnej prevádzky sú dvere otvorené, v prípade požiaru sa dvere zatvoria a bránia šíreniu požiaru.
Autor: Štefan Lastovka
 
Táto funkcionalita je zabezpečená montážou samozatvárača a prídržného magnetu. V prípade požiarneho poplachu zdroj odpojí napájanie a prídržný magnet sa uvoľní, následne samozatvárač automaticky zavrie dvere.

V minulosti boli prídržné magnety trvalo napájané na vytvorenie magnetického poľa, Securiton úspešne vyvinul prídržný magnet bez nutnosti trvalého napájania z externého zdroja.

Brilantne jednoduchý BX_MDH_02.jpg

Vývojári našli spôsob ako obísť nutnosť neustáleho napájania magnetu jednoduchým spôsobom - zmenou konvenčného módu prevádzky prídržných magnetov. BX-MDH je vybavený permanentným magnetom, ktorý v normálnej prevádzke pridržiava dvere otvorené bez spotreby elektrickej energie. V prípade požiaru SecuriFire vygeneruje krátky elektrický impulz ako príkaz pre BX-MDH, ktorý okamžite zneutralizuje prídržnú silu permanentného magnetu. Odblokovanie dverí v prípade potreby je tiež možné pomocou impulzu z integrovaného akumulátoru.

Rafinovaný a sofistikovaný

BX-MDH je brilantný nielen pre jeho cenu ale aj jeho ekologickú prevádzku. Prídržný magnet od Securiton má selektívnu identifikáciu v rámci pripojenia do systému požiarnej detekcie SecuriFire. Má integrované pripojenie do multifunkčnej SecuriLine eXtended zbernice a nie je potrebné k nemu pripájať externé napájanie. Toto pripojenie robí BX-MDH extrémne inteligentným. V prípade prerušenia alebo skratu na zbernici SecuriLine eXtened zabezpečí izolátor zbernice, že všetky elementy na adresovateľnej zbernici pokračujú v prevádzke. To znamená, že každý magnet môže mať individuálnu adresu a môže byť navrhovaný ako individuálne zariadenie a z tohto dôvodu je možné ovládať každé dvere jednotlivo. Snímač dverí integrovaný v BX-MDH a voliteľný snímač do rámu dverí umožňujú neustále monitorovanie stavu dverí, toto umožňuje aj prenos informácie o udalosti alebo poruche. V prípade, že dvere sú zatarasené, systém EPS zašle relevantnú informáciu, aby mohli byť vykonané opatrenia na izolovanie požiarnych úsekov v prípade požiaru.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png