Axis - Canon zmena stratégie marketingu a predaja

cannon axis t.png

Axis a Canon oznamujú zmenu v predaji a marketingu pre portfólio sieťových video produktov

Autor: Štefan Lastovka
 
Spoločnosti Axis Communications a Canon Inc. oznámili, že uzavreli dohodu, podľa ktorej dôjde k zmene aktivít v oblastiach predaja a marketingu na hlavných regionálnych trhoch na celom svete. Axis prevezme zodpovednosť za marketing a predaj celého portfólia sieťových video produktov spoločnosti Canon, a to v Európe, na Strednom východe a v Afrike (EMEA) a v Severnej Amerike. Zmena pre EMEA začne platiť od 1. septembra a v Severnej Amerike od 1. októbra.

„Trh produktov pre sieťový video dohľad naďalej vykazuje veľký potenciál. Ako vedúca spoločnosť v tomto odbore má Axis vynikajúcu pozíciu, aby mohol zahrnúť predaj sieťových video produktov spoločnosti Canon do svojho širokého portfólia produktov a riešení v regiónoch EMEA a v Severnej Amerike. Tieto zmeny ukazujú silné odhodlanie spoločnosti Canon budovať dlhodobú účasť Axis na trhu," povedal Ray Mauritsson, prezident spoločnosti Axis Communications.

Vzhľadom k tomu, že sa spoločnosť Axis v roku 2015 stala súčasťou Canon Group, obe firmy diskutovali o rôznych možnostiach účelného presadzovania ponuky svojich sieťových video produktov a riešení. Táto zmena v rámci predaja a marketingu je efektívny spôsob ako maximálne využiť synergiu spoločností Canon a Axis.

Na japonskom trhu bude Canon (Canon Marketing Japan) aj naďalej predávať portfólio sieťových video produktov značky Canon a navyše sa stane partnerom spoločnosti Axis za účelom predaja jej produktového portfólia. Tento krok sa uskutoční nad rámec existujúcej siete partnerov spoločnosti Axis. Pokiaľ ide o zvyšok regiónu Ázie a Tichomorie, možnosti využitia portfólia sieťových video produktov a riešení Canon sú zatiaľ predmetom skúmania.

Podľa novej stratégie budú mať partneri a zákazníci spoločnosti Canon všetky výhody, ktoré prináša marketing, obchod a technické odborné zázemie spoločnosti Axis a získajú prístup k širšiemu spektru produktov a riešení od vedúcej spoločnosti na trhu sieťového videa.

Ďalšie informácie o spoločnosti Axis Communications vám poskytnú:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications

Telefón: +420 734 319 237, E-mail:marek.pavlica@axis.com

Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.

Telefón: +421 911 478 280, E-mail: juraj.redeky@taktiq.com

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je na trhu najväčší svetový dodávateľ IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich aj na nových trhoch ako prelomové sieťové produkty, tak aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.100 vlastných zamestnancov vo viac ako 50 krajinách na celom svete a spolupracuje s globálnou sieťou viac ako 80.000 partnerov. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS.

Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png