AXIS Q6155-E

AXIS q6155_Laser focus -t.jpg Axis predstavuje technológiu laserového ostrenia pre dohľadové PTZ kamery
Zdroj: Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
 
U konvenčných PTZ kamier (s otáčaním/náklonom/priblížením obrazu - pan/tilt/zoom) môže trvať automatické zaostrovanie v sťažených svetelných podmienkach (napríklad za úsvitu alebo za súmraku) dlhšiu dobu. Sieťová kopulovitá PTZ kamera AXIS Q6155-E má zabudovaný laser, ktorý meria vzdialenosť medzi kamerou a objektom, ktorý má byť jasne snímaný, vďaka čomu kamera dokáže zaostriť oveľa rýchlejšie a aj presnejšie, takže jej záber bude vždy jasný a ostrý.

Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje sieťovú kopulovitú PTZ kameru AXIS Q6155-E s laserovým ostrením, ktorá ponúka oveľa rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie, a to i pri veľmi náročných svetelných podmienkach. Kombinácia novej technológie laserového ostrenia a vyššej kvality obrazu, ktoré ponúka kamera AXIS Q6155-E, sú neoceniteľné v prípadoch, kedy je nutné osoby alebo objekty identifikovať rýchlo a presne.

„Pre súčasné konvenčné PTZ kamery je automatické zaostrovanie jedným z najväčších problémov. Ak sú náročné svetelné podmienky - napríklad keď svitá alebo pri súmraku - trvá automatické zaostrovanie kamerám dlhšie," povedal Kent Fransson, globálny produktový riaditeľ v spoločnosti Axis Communications. „Vďaka našej novej technológii laserového ostrenie si kamera vie zmerať vzdialenosť ku objektom bez ohľadu na úroveň osvetlenia. Toto meranie je navyše oveľa presnejšie a prebehne okamžite. Znamená to, že kamera je vždy zaostrená optimálne a v každú chvíľu poskytuje ostrý presný záber."

Model AXIS Q6155-E je vybavený technológiou Sharpdome, ktorá umožňuje monitoring objektov umiestnených až 20 ° nad horizontom kamery. Ponúka rozlíšenie HDTV 1080p a 30× optický zoom. Táto špičková kamera poskytuje ostrý záber aj vtedy, keď sú svetelné podmienky nepriaznivé - a to vďaka laserovému ostreniu a novému vylepšenému snímaciemu senzoru, technológii Lightfinder vyvinutej spoločnosťou Axis a funkcii Speed ​​Dry, takisto od spoločnosti Axis, ktorá umožňuje rýchle oschnutie kamery.

Kamera AXIS Q6155-E je ideálna pre mestský a „perimetrový" dohľad, pre kritickú infraštruktúru, hromadnú dopravu a inštalácie v oblastiach vzdelávania, priemyslu, alebo vo vládnych budovách. Vďaka kompaktnému dizajnu, malým rozmerom a možnosti prelakovať jej telo môže táto kamera dokonale splynúť so svojim okolím. Ponúka rýchle a precízne otáčanie / náklon / priblíženie obrazu (pan-tilt-zoom = funkcie PTZ) a verné snímanie potrebného záberu vo všetkých uhloch pohľadu.

Technológia Zipstream spoločnosti Axis umožňuje znížiť nároky na šírku prenosového pásma aj požiadavku na dátovú kapacitu, a pritom zachováva všetky potrebné detaily dôležité pre forenzné dokazovanie.

Kamera AXIS Q6155-E má podporu v najširšej základni v danom obore, ktorá ponúka softvér na správu a riadenie videa prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií Axis Application Development Partner (ADP) Program, ako i riešení AXIS Camera Station. Aplikácie tretích strán na analýzu obrazu je možné pre kamery inštalovať pomocou platformy AXIS Camera Application Platform a podpora riešení ONVIF umožňuje ľahkú integráciu kamier do širokej škály video dohľadových systémov.

Kamera AXIS Q6155-E by podľa plánu mala byť k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 4. kvartáli 2016.

Podrobnejšie informácie môžete získať v tzv. whitebook alebo prostredníctvom videoklipu v odkazoch nižšie:

White paper

http://www.axis.com/r/video-q6155e

Fotografie a ďalšie zdroje informácií sú vám k dispozícii na adrese: http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=q6155e

Ďalšie informácie o spoločnosti Axis Communications vám poskytnú:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications

Telefón: +420 734 319 237, E-mail:marek.pavlica@axis.com

Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.

Telefón: + 421 911 478 280, E-mail: juraj.redeky@taktiq.com

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich aj na nových trhoch ako prelomové sieťové produkty, tak aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.100 vlastných zamestnancov vo viac ako 50 krajinách na celom svete a spolupracuje s globálnou sieťou viac ako 80.000 partnerov. Spoločnosť Axis bola založená v roku 1984 a má sídlo vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png