Nové kamery Axis pre sektor služieb

AXIS_m31 - t.jpg

Axis predstavuje nový rad cenovo výhodných kupolových HD kamier pre fixné inštalácie s vstavaným infračerveným prísvitom

Zdroj: Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o
 


Kompaktný a všestranný rad kamier AXIS M31 poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu s rozlíšením až 4 megapixely a automaticky sa prispôsobí premenlivým svetelným podmienkam, dokonca aj úplnej tme. Pre tieto nové kamery je charakteristická inteligentná konštrukcia s plochým čelom, ktorá uľahčuje inštaláciu. Sú ideálnou voľbou pre video dohľad napríklad v obchode, hoteli, alebo reštaurácii, pričom ich možno inštalovať vnútri aj vonku.

Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje nový rad kamier AXIS M31, ktorý tvoria tri modely určené na inštaláciu v interiéri a tri ďalšie, ktoré je možné inštalovať aj vonku. Nové kompaktné sieťové kamery sa automaticky prispôsobia meniacim sa svetelným podmienkam a vďaka vstavanému infračervenému (IR) prísvitu zvládnu snímať obraz aj v úplnej tme.

„Vnímame silný dopyt trhu po malých a cenovo dostupných pevných kupolovitých kamerách s vstavaným IR prísvitom. Táto požiadavka prichádza zo strany zákazníkov citlivých na náklady, ktorí chcú riešenia videodohľadu, na ktoré sa môžu spoľahnúť a nemusia sa pritom starať, čo sa stane keď sa zmenia svetelné podmienky," oznámila Petra Bennermark, produktová manažérka v spoločnosti Axis Communications. „Okrem vstavaného infračerveného prísvitu na zvládnutie snímania v úplnej tme sme náš nový rad AXIS M31 vybavili technológiou širokého dynamického kontrastu (Wide Dynamic Range - WDR), ktorá dokáže vyrovnať zábery obsahujúce značné odlišnosti jasu svetelných plôch, napríklad keď sú v jednom zábere miesta priamo osvetlené slnkom a súčasne sú tmavé oblasti v tieni."

Kamery radu AXIS M31 majú štýlové a kompaktné prevedenie s plochým čelom, ktoré potláča odrazy od IR prísvitu. Telo kamier je voliteľne k dispozícii aj v čiernej farbe a súčasne ho možno ľahko prelakovať, aby kamera splynula s akýmkoľvek prostredím. Integrovaná zásuvka pre pamäťové karty microSDXC umožňuje záznam videa priamo v kamere.

Nový rad ponúka skvelú flexibilitu, pokiaľ ide o zorné pole a rozlíšenie: kamera pre vnútorné použitie AXIS M3106-L a model pre vonkajšie inštalácie AXIS M3106-LVE poskytujú uhol záberu 130° s rozlíšením 4 megapixely, kamery AXIS M3105-L (vnútorná) a AXIS M3105-LVE (vonkajšia) ponúkajú video s rozlíšením HDTV 1080p s uhlom záberu 115° a kamery AXIS M3104-L a AXIS M3104-LVE s rozlíšením HDTV 720p majú uhol záberu 80°. Všetky modely majú snímkovú frekvenciu až 30 fps a sú vybavené technológiou Zipstream spoločnosti Axis, ktorá podstatne znižuje nároky na šírku prenosového pásma a úložnej kapacity.

Rad kamier AXIS M31 má podporu v najširšej základni v danom obore, ktorá ponúka softvér na správu a riadenie videa prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií Axis Application Development Partner (ADP) Program, ako i riešení AXIS Camera Station. Aplikácie tretích strán na analýzu obrazu je možné do kamery inštalovať pomocou platformy AXIS Camera Application Platform a podpora platformy ONVIF umožňuje jednoduchú integráciu kamier do súčasných videodohľadových systémov.

Podľa plánu by rad kamier AXIS M31 mal byť dostupný v treťom štvrťroku 2016 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Fotografie a ďalšie zdroje informácií sú k dispozícii na adrese:
http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m31series

Video nájdete tu:
http://www.axis.com/r/video-m31series

Ďalšie informácie o spoločnosti Axis Communications vám radi poskytnú:
Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefón: +420 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com
Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefón: +421 911 478 280, E-mail: juraj.redeky@taktiq.com


O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k lepšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú pridanú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich aj na nových trhoch ako prelomové sieťové produkty, tak aj svoje znalosti.
Axis má viac ako 2.100 vlastných zamestnancov vo viac ako 50 krajinách na celom svete a spolupracuje s globálnou sieťou viac ako 80.000 partnerov. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png