Nová rada Axis FA

  axis FA - t.png Pre diskrétny dohľad z viacerých uhlov

Zdroj: Juraj Redeky; TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
 

 

Modulárny rad AXIS FA tvoria nasledujúce samostatne predávané jednotky: hlavná jednotka AXIS FA54, snímacia jednotka AXIS FA1105 so štandardným objektívom, snímacia jednotka AXIS FA1125 s miniatúrnym objektívom a kopulovitá snímacia jednotka AXIS FA4115 s objektívom s premennou ohniskovou vzdialenosťou. Tento rad umožňuje inštalovať cenovo výhodný a vysoko diskrétny video dohľad v interiéri pomocou až štyroch kamier tvoriacich jediný kamerový systém. Hlavná jednotka AXIS FA54 dokáže streamovať video pri plnej snímkovej frekvencii v rozlíšení HDTV 1080p zo štyroch pripojených jednotiek súčasne cez jedinú IP adresu.

Video je zachytávané so širokým dynamickým kontrastom s parametrami pre súdne dokazovanie (Forensic WDR), ktorý je optimalizovaný pre podmienky so zlým osvetlením a pre zábery pohybujúcich sa objektov. Hlavná jednotka AXIS FA54 má navyše podporu pre vyspelú analýzu videa a je tiež vybavená HDMI výstupom na pripojenie k dohľadovému monitoru alebo k obrazovke pre zobrazovanie sledovaných verejných priestorov (PVM - „public view monitor"). Vďaka tomu je tento systém ideálny pre maloobchodné predajné miesta. Kamerové snímacie jednotky sú dostatočne malé, aby bolo možné ich zabudovať do povrchov, konštrukcií alebo zariadení, a možno ich inštalovať vo výške očí napríklad pri vstupoch do budov bez toho, aby budili nechcenú pozornosť. Pre pripojenie k hlavnej jednotke AXIS FA54 slúži kamerovým jednotkám kábel v dĺžke 8 metrov. Je tiež možné použiť voliteľný kábel s dĺžkou 15 metrov.

„Vďaka oddeleniu snímacej jednotky od tela kamery sa tieto snímacie jednotky vmestia aj do veľmi stiesnených priestorov a môžu splynúť s okolím, aby na seba neupozorňovali. Miniatúrna snímacia jednotka je obzvlášť vhodná pri vstupoch, kde môže snímať tváre prichádzajúcich priamo na úrovni očí,povedal Erik Mårtensson, globálny produktový manažér divízie modulárnych kamier v spoločnosti Axis Communications. „Rad AXIS FA je skutočne cenovo výhodný, pretože zákazníkom ponúka možnosť pokryť viac oblastí záujmu pomocou jediného vysoko výkonného kamerového systému."

Produkty v rade AXIS FA budú dostupné prostredníctvom predajných kanálov spoločnosti Axis v máji 2017.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png