Forensic WDR

F WDR t.png umožňuje u nových kamier s vysokým rozlíšením využívať prednosti širokého dynamického rozsahu

Zdroj: Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
 

 

Axis vybavuje svojou novou technológiou širokého dynamického rozsahu Forensic WDR niekoľko nových modelov sieťových kamier. Rozširuje tak ich schopnosť zachytiť detaily v náročných svetelných podmienkach a umožňuje operátorom zabezpečujúcim dohľad a vidieť detaily súčasne v tmavých i svetlých oblastiach záberu, a to na úrovni potrebnej pre súdne dokazovania. Technológiu Forensic WDR je navyše možné jedinečným spôsobom využiť aj u kamier s vysokým rozlíšením a pre sledované miesta, kde je zvýšený pohyb.

forensic WDR.jpg

Technológia Forensic WDR spoločnosti Axis umožňuje operátorom zabezpečujúcim dohľad vidieť detaily na úrovni potrebnej pre forenzné účely v záberoch s jasnými a tmavými oblasťami i v záberoch, kde je veľa pohybu, alebo u kamier s ultra vysokým rozlíšením. Na obrázkoch je vidieť rozdiel keď je technológia Forensic WDR použitá a keď nie je.

Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje technológiu Forensic WDR, rozšírenie technológie snímania so širokým dynamickým rozsahom (Wide Dynamic Range - WDR), ktorá sa zameriava na dosiahnutie vysokej dôkaznej hodnoty záberov, a to pre celý rad nových kamier. WDR je termín bežne používaný pre schopnosť vyrovnať rozdiely medzi veľmi tmavými a presvetlenými oblasťami záberov. Niekedy sa tiež označuje ako HDR (High Dynamic Range, čiže vysoký dynamický rozsah). V oblasti videomonitorovania je cieľom zachytiť forenzne použiteľné detaily pokiaľ možno za akýchkoľvek podmienok. Doteraz však na trhu dostupné metódy WDR nedokázali sprostredkovať dostatočnú forenznú hodnotu záberov u kamier s ultra vysokým rozlíšením alebo na miestach, kde je veľký pohyb. Predstavením technológie Forensic WDR spoločnosť Axis rieši obe tieto problematické oblasti u niekoľkých modelov nových kamier.

„Existujúce riešenia WDR na trhu narážajú na problém, keď majú zabezpečiť detaily potrebné pre forenzné účely - zvlášť u svetelne náročných scén, kde je veľa pohybu a kde je nutné vysoké rozlíšenie," vysvetlil Johan Paulsson, CTO spoločnosti Axis Communications. „Pomocou technológie Forensic WDR je možné prínos WDR využívať aj pri takýchto scenároch."

„Technológia Forensic WDR posúva hranice a umožňuje dokonca aj kamerám s rozlíšením mnoho megapixelov ostro zachytiť detaily scén v náročných svetelných podmienkach," dodáva Petra Bennermark, globálna produktová manažérka spoločnosti Axis Communications. „V podobe našej novej širokej ponuky pevných kopulovitých kamier s rozlíšením od 5 megapixelov až po 4K sprístupňujeme túto technológiu aj pre zákazníkov s obmedzenými prostriedkami a pre nasadenie vo veľmi náročných podmienkach."

Spoločnosť Axis oznamuje, že uvedie niekoľko kamier vybavených technológiou Forensic WDR ako nové prírastky do produktových radov AXIS P32 a AXIS Q35:

  • Síťová kamera AXIS P3227-LV
  • Síťová kamera AXIS P3227-LVE
  • Síťová kamera AXIS P3228-LV
  • Síťová kamera AXIS P3228-LVE
  • Síťová kamera AXIS Q3517-LV
  • Síťová kamera AXIS Q3517-LVE
Nové modely radu AXIS P32 predstavujú cenovo výhodné kamery, ktorých inštalácia vyžaduje minimálne úsilie. Tieto pevné kopulovité kamery poskytujú vynikajúci obraz s rozlíšením v rádoch megapixelov s plnou snímkovou frekvenciou i v rozlíšení 4K a sú vybavené technológiami Forensic WDR, OptimizedIR a Zipstream. Sú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Fotografie a ďalšie zdroje informácií sú k dispozícii na adresách:

http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=p32_series

http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=q35_series

Ďalšie informácie o spoločnosti Axis Communications vám radi poskytnú:
Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefón: +
420 734 319 237, E-mail:marek.pavlica@axis.com

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k lepšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu.

Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich aj na nových trhoch ako prelomové sieťové produkty, tak aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.700 vlastných zamestnancov vo viac ako 50 krajinách na celom svete a spolupracuje s globálnou sieťou viac ako 90.000 partnerov. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png