Snímač s detekciou smeru

Pohybový detektor, ktorý v režime stráženia neobmedzuje voľnosť pohybu v interiéroch. Toto nie je fikcia ale realita.

Autor: Štefan Lastovka
 

Arrow XL.png Použitím patentovanej technológie s analýzou pohybu vektorov umožňuje detektor Arrow XL slobodu pohybu v stráženom priestore a efektívne nahrádza riešenia perimetrickej ochrany ktoré boli väčšinou riešené pomocou IR bariér.

Detektor Arrow so záclonovou charakteristikou analyzuje sekvencie v ktorých je detekovaný signálny impulz a tým umožňuje vyhodnotiť smer narušenia stráženého priestoru. Napríklad ak osoba naruší líniu obvodu monitorovaného priestoru z vnútornej časti detektor to vyhodnotí a povolený pohyb a nezopne poplachový výstup. V prípade opačného pohybu z vonku do stráženého priestoru je tento stav vyhodnotený ako nepovolený a detektor automaticky aktivuje alarm.

S 9 metrovou pevnou záclonovou charakteristikou pokrytia je Arrow XL ideálny na ochranu presklenných plôch, posuvných dverí, vchodov do podkrovia a chodieb.

Ďalšou veľmi zaujímavou vlastnosťou tohto detektoru je možnosť nastaviť režim „in/out" , čo je vhodné hlavne v rezidenčných aplikáciách. V takomto režime je možné bez vyvolania poplachu opustiť chránený priestor a vrátiť sa späť v rámci časového limitu cca 4 min.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png