Mechanické úložiská kľúčov

zavesené kľúče2.jpg

Hľadáte mechanický finančne nenáročný systém, ktorý zabezpečí informáciu o tom kto má kľúč aktuálne vybraný alebo či bol kľúč použitý?

Zdroj: Štefan Lastovka
 
Historicky najstarším a tým pádom aj najrozšírenejším úložiskom kľúčov sú skrinky a nástenné police s háčikmi na kľúče alebo ich odvodené verzie. Pozície pre kľúče môžu byť označené číslami alebo názvami miestností. Takéto zostavy môžu byť jednoduché nástenné police, skrinky aj s možnosťou uzamknutia alebo KC100H-Heavy-Duty-Single-Open-x400.jpg zabudovania do nábytkovej zostavy. Jedinou výhodou takéhoto systému je cena a jednoduchosť obsluhy. V takomto prípade sa nedá hovoriť o nejakom type bezpečnosti z dôvodu chýbajúcej informácie o tom, u koho sa daný kľúč nachádza. Ak obsluha nezaznamená komu bol kľúč vydaný tak je pri väčších aplikáciách komplikované sa dopátrať u koho sa kľúč nachádza. Pri slabej disciplíne sú kľúče dlhodobo nedostupné a dochádza k častejším výmenám vložiek a zbytočným duplikáciám kľúčov. Pri strate kľúča nie je komu zosobniť náklady na obstaranie nových kľúčov respektíve výmenu vložky. Takýto systém neposkytuje informáciu o tom, či bol kľúč použitý alebo nie.

Hľadáte mechanický finančne nenáročný systém, ktorý zabezpečí informáciu o tom kto má kľúč aktuálne vybraný alebo či bol kľúč použitý?

Takýchto aplikácií je na trhu viac ale nie sú veľmi rozšírené. Rád by som vám predstavil jeden z najlepších produktov pre takéto aplikácie - KeyManager.

KeyManager100.jpg KeyManager sa štandardne vyrába v troch základných modulových verziách pre 25, 50 a 100 pozícií. Mechanizmus je veľmi jednoduchý a prehľadný na rýchly výber správneho kľúča vďaka prehľadnej štruktúre panelu.

Výber a vrátenie kľúča je pomocou mechaniky, ktorá umožňuje okamžitý prístup k veľkému množstvu kľúčov s prehľadnou informáciou u koho sa daný kľúč nachádza.

KM detail.jpg

Ako to funguje

Mechanika pre jednu pozíciu má dva otvory jeden pre identifikátor kľúča a druhý pre identifikátor užívateľa. Kľúč alebo skupina kľúčov je pripojený k identifikátoru pomocou bezpečnostného prívesku, ktorý neumožňuje výmenu kľúča bez poškodenia. Každý prívesok má svoje jedinečné číslo na evidenciu každej zmeny prívesku. Identifikátor užívateľa má takisto svoje číslo a farbu aby bolo možné identifikovať konkrétneho užívateľa číslom resp. z väčšej vzdialenosti oddelenie na ktorom sa kľúč nachádza. Výber kľúča je možný len po vložení identifikátora do zariadenia a prebieha v troch krokoch: vloženie identifikátora, odomknutie a výber kľúča.

vloženie identifikátora.jpg odomknutie.jpg výber kľúča.jpg

Vrátenie kľúča je v opačnom slede. Pri požiada KM nástenná polica.jpg vke na vyššiu bezpečnosť je možné aplikovať takzvanú mobilnú verziu, ktorá sa predáva ako doplňujúce príslušenstvo a funguje ako nástenná konzola na ktorú sa blok zavesí. Po pracovnej dobe sa celý blok uschová na určené miesto.

Pri požiadavke KM plomba s kľúčom.jpg na prístup k núdzovým resp. havarijným kľúčom od špecifických priestorov, ktoré nemajú byť bežne užívateľom k dispozícii je možné použiť špeciálne bezpečnostné plomby, ktoré jednoznačne identifikujú či bol kľúč vybraný alebo nie.

KM trezor.jpg Bloky môžu byť dodávané aj v uzamykateľných oceľových skriniach rôznej úrovne zabezpečenia či už mechanickým kódovým zámkom, kľúčom alebo elektronickým kódovým zámkom a vysúvateľným uzamykacím mechanizmom. Kapacita týchto oceľových skríň je pre dva 100 kľúčové bloky.
Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png