Zhodnotenie prvého roku security news

Fireworks.png

Koncom januára 2014 bol spustený portál securitynews, obzrime sa za rokom 2014. Niekde sme dosiahli očakávanie, niekde to nevyšlo. Veríme, že v roku 2015 to bude lepšie.

Autor: Štefan Lastovka
 

 Jedným z hlavných cieľov bolo publikovať v priemere jeden článok týždenne. Momentálne máme 63 článkov, čo je o trochu viac ako bolo plánované.

Dúfal som, že sa mi podarí zapojiť viac firiem z oblasti bezpečnosti aby sme prinášať informácie rôznorodejšieho charakteru a aby bola preukázaná nezávislosť tohto portálu. Prax ukázala, že firmy sa v momentálne neľahkej situácii viac orientujú na predaj svojich produktov ako na osvetovú činnosť. Mal som ponuky na propagáciu výrobkov ale bolo vo forme, ktorá nenapĺňa funkciu tohto portálu. Články vo forme veľkého obrázku a veľkého loga výrobcu alebo jeho lokálneho partnera s minimom informácií o vlastnostiach a výhodách použitia sú mimo rámec nášho zamerania.

Chcel by som poďakovať priateľom, ktorí podporili tento portál a to hlavne so spoločnosti Axis Communication, ktorí nám poskytli zaujímavé články prostredníctvom ich marketingového partnera spoločnosti Taktiq. Zaujímavý prístup je od americkej spoločnosti Arecont Vision, ktorá nám zasiela články v slovenčine a češtine priamo z USA. Osobitné poďakovanie patrí Johnovi Honovichovi z IPVM, ktorý mi umožnil publikovať niektoré články zo svojho plateného portálu.

Nesmiem zabudnúť ani na našich návštevníkov, ktorí mi dodávajú energiu pokračovať, verím, že sa nám časom podarí vytvoriť komunitu, ktorá má záujem získavať ako aj prinášať informácie z rôznych oblastí bezpečnosti.

Portálu som nerobil nejakú špeciálnu propagáciu, skúšal som či dokáže zaujať sám o sebe. Podľa analýzy z Google nie je v našom regióne vyhranená väčšia záujmová skupina o bezpečnostné riešenia, verím, že to spolu zlepšíme. Za rok 2014 sme mali skoro 13 tisíc klikov (nepočítam roboty) asi patinu návštev máme z Českej republiky. Na jednej strane to nie je bohvieaké číslo, ktorým by sme sa mohli chváliť ale vzhľadom na špecializáciu a jazykovú verziu to nie je najhoršie.

Najviac zaujali články zamerané na kamerové systémy a príspevky s testovania produktov. V roku 2015 sa preto vynasnažíme priniesť viac informácií z reálneho života.

Rád uvítam aj Vaše návrhy na zlepšenie ako aj námety na nové články, posielajte ich na info@securitynews.sk

Vzhľadom na zvyšujúci sa tlak na ceny, budeme prinášať informácie akým spôsobom sa vyhnete nekalým praktikám firiem resp. na čo si máte dať pozor.

Prajem Vám veľa zdravia a úspešný rok 2015.


Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png