Videovrátnik od Axis

Axis videovratnik.png Axis vstupuje na nový trh systémov kontroly vstupov.

Zdroj: TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
 
V rámci ISC WEST Axis predstavil novinku vo svojom portfóliu - prvú sieťovú dvernú jednotku s video identifikáciou AXIS A8004-VE Network Video Door Station. Nová jednotka A8004-VE je odolná voči poveternostným vplyvom a aj proti vandalom, takže je vhodná ako pre vonkajšie, tak aj pre inštalácie do interiéru. Prichádza so zabudovanou funkciou vysoko kvalitného intercomu s obojsmerným prenosom čistého hlasu a s integrovanou HDTV kamerou s funkciou WDR a s excelentným výkonom pri zlých svetelných podmienkach. Vďaka možnosti napájania cez Ethernet (PoE) umožňuje inštaláciu len pomocou jediného sieťového kábla, no pritom poskytuje dostatočný výkon pre väčšinu štandardných dverných zámkov.

„Axis preukázateľne drží rekord v počte inovatívnych produktov uvádzaných na trh video dohľadu a zabezpečenia. S riadiacou jednotkou pre systémy kontrolu vstupov AXIS A1001 a AXIS A8004-VO poskytneme našim zákazníkom ľahko inštalovateľné zariadenia, ktoré rozšíria možnosti bezpečnostných systémov," povedal Peter Lindström zo spoločnosti Axis Communications.


Oba produkty ponúkajú pomocnú ruku pri zabezpečení a zjednodušení každodenných operácií. Dverná video jednotka A8004-VE umožňuje navyše komunikáciu a identifikáciu návštevníkov, ale aj vzdialenú správu prístupu prostredníctvom stolových IP telefónov, mobilných zariadení alebo priamo prostredníctvom systému video managementu (VMS).

Otvorené rozhranie pre ovládače umožňuje u väčších podnikových systémov programovať aplikácie partnerom spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií (Application Development Partners - ADP), ktoré budú spĺňať ich konkrétne potreby. V súlade so štandardmi ONVIF, interface VAPIX a protokolom SIP je možné ich ľahko integrovať aj s inými systémami a zariadeniami pre integráciu videa s vyspelými funkciami riadenia prístupu, ako sú napríklad Genetec, Aimetis alebo SeeTec.

„Vízia Genetecu ponúka zákazníkom komplexný prístup k riadeniu bezpečnosti, ktorý zahŕňa video dohľad, riadenie prístupu a komunikáciu na báze protokolu SIP prostredníctvom nášho softvéru Security Center. S bezproblémovou integráciou jednotky AXIS A8004-VE zaistíme, že koncoví používatelia získajú vyššiu úroveň zabezpečenia a budú schopní priamo reagovať pri sledovaní prichádzajúceho videa z AXIS A8004-VE - napr. odomykať alebo zamykať dvere," povedal Jimmy Palatsoukas, Senior Manager spoločnosti Genetec.

Nová sieťová dverná jednotka s video identifikáciou AXIS A8004-VE Network Video Door Station bude prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis k dispozícii od mája 2015.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png