Riadiaca jednotka pre systémy kontrolu vstupov od Axis

Axis 1001.png Od apríla je A1001 uvoľnená už aj pre Slovenský a Český trh.

Zdroj: Juraj Redeky, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
 

V minulom roku uviedol Axis na severoamerický trh svoj prvý produkt pre systémy kontrolu vstupov riadiacu jednotku A1001. Teraz prichádza na Európsky trh.

Spoločnosť Axis Communications rozširuje svoju ponuku produktov kontroly fyzického prístupu. Na český a slovenský trh uvádza sieťový dverný ovládač AXIS A1001 Network Door Controller s jednoduchou inštaláciou vďaka napájaniu Power over Ethernet (PoE) a farebne odlíšenými konektorom.

„Ide o prirodzene nadväzujúci doplnok, pretože mnoho partnerov už má s riadením prístupu skúsenosti a radi by spolupracovali s nami. Uvedenie AXIS A1001 bolo v Spojených štátoch veľmi priaznivo prijaté a získavame pozitívnu odozvu od našich partnerov a koncových používateľov. Predpokladáme, že sa aj na európskych trhoch pri uvedení tejto novej ponuky stretneme s podobným úspechom," povedala Bodil Sonesson, viceprezidentka divízie celosvetového predaja v spoločnosti Axis Communications.

a1001_gui_bg_1309_low.png

AXIS A1001 je prvým proprietárnym ovládačom prístupu na trhu, ktorý je založený na otvorenom IP protokole. Jedná sa o platformu pre dve rôzne riešenia. AXIS Entry Manager (AXIS A1001 s vstavaným softvérom) je ucelené riešenie pre malé až stredné prevádzky ako napríklad kancelárie, malé firmy a obchody s typicky 10 dverami a základnými požiadavkami na kontrolu prístupu. Pre väčšie podnikové systémy je jednotka AXIS A1001 vhodná vďaka otvorenému rozhraniu pre programovanie aplikácií. Vďaka tomu už viac ako 20 ADP partnerov spoločnosti Axis (Application Development Partners) integrovalo podporu pre AXIS A1001 priamo do svojich aplikácií.

„Systémy kontroly vstupov sú dôležitou súčasťou bezpečnosti. Vďaka otvoreným štandardom, ktoré využíva sofistikovaná jednotka kontroly vstupu AXIS A1001 spolu s Axis kamerami, dokážeme ľahšie implementovať aj komplikované bezpečnostné pravidlá pri riadení fyzického prístupu a rýchlejšie reagovať na špecifické požiadavky našich zákazníkov," povedal Ing. Ľubomír Klimek zo slovenskej spoločnosti C.G.C. a.s., ktorá ako prvá v strednej Európe integrovala AXIS A1001 do svojho integračného systému SBI.

Podľa spoločnosti IHS* zameranej na prieskumy trhu má celosvetový trh v oblasti kontroly fyzického prístupu hodnotu približne 3 miliardy USD (2012) a do roku 2017 vzrastie asi na 4,2 miliardy USD, čo predstavuje ročný rast 7 percent.

Partneri

assa_abloy.png

axis.png

hid.png

securilas.png

         FBI_zeleny-p4.png